Uczniowski Klub Sportowy

UKS „TIM” powstał w 1996 r, organizuje zajęcia dla wszystkich uczniów MG nr 4. Działają sekcje p. siatkowej, p. nożnej, lekkiej-atletyki, koszykówki, unihoka i badmintona.

We współpracy z UM w Dębicy organizowane są zajęcia pozalekcyjne z programem profilaktycznym. Uczniowie maja zorganizowany czas wolny, poszerzają swoje zainteresowanie sportem i przygotowują się do zawodów i turniejów. Co roku organizujemy turnieje wewnątrzszkolne oraz turnieje p. siatkowej dla uczniów dębickich gimnazjów tj. mikołajkowy turniej dziewczyn i noworoczny turniej chłopców. Podczas ferii dzięki  dofinansowaniu z UM Dębicy organizujemy zimowiska, a na wakacjach rajdy piesze po górach.

Nasza młodzież osiąga wysokie wyniki sportowe na wszystkich szczeblach sportowych np. I miejsce w p. siatkowej chłopców w zawodach miejskich, I miejsce w biegach przełajowych w powiecie chłopców, czołowe lokaty w l.a. w rzutach dyskiem i oszczepem. Zajecia w UKSie  cieszą się b. dużym zainteresowaniem,  bezpieczeństwem i miłą atmosferą co  wpływa na integrację środowiska szkolnego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.