Edukacja wczesnoszkolna – Mali ogrodnicy w akcji

Mali ogrodnicy w akcji

Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych. To także czas przygotowania ogrodu szkolnego do nowego sezonu. Uczniowie z najmłodszych klas naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców wykonywali wiosenne prace porządkowe w skalniaku szkolnym i na rabatach przed szkołą. Skalniak przy szkole to żywa pracownia, w której uczniowie prowadzą ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje a również mają zapewniony kontakt z żywą przyrodą.

W czasie pięknej, słonecznej pogody 27 maja udało nam się wykonać cięcia pielęgnacyjne roślin ozdobnych, krzewów liściastych i traw ogrodowych. Posadziliśmy nowe krzewy i kwiaty, które następnie podlaliśmy wodą z konewek. Uczniowie wygrabili trawniki po okresie zimy, zebrali liście, gałęzie i uporządkowali rabaty z roślinami.

Pomimo zmęczenia fizycznego wszystkim dopisywały doskonałe humory ze względu na wspaniałą, słoneczną pogodę.

Wkrótce czekają nas kolejne prace, tak by nasz ogród szkolny cieszył pięknymi kolorami i bujną roślinnością.

Dzieci chętnie przyniosły kwiatki, uczyły się je przesadzać, wyrywać chwasty i grabić rabatkę. Wejście do szkoły stało się piękniejsze. Oceńcie sami. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w urządzeniu i pielęgnowaniu wejścia przed szkołą.