Edukacja wczesnoszkolna – Jasełka

Jasełka 2018

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i ciepła bijącego ze stajenki. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Dnia 21 grudnia 2018 r. dzieci z klas 1e i 2d wraz z uczniami klas starszych przedstawiły „Bajkowe Jasełka” dla całej społeczności szkolnej. Przypomniały w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę świąt. To doskonała okazja do wyrażania uczuć i przeżyć oraz wzmacniania rodzinnych i przyjacielskich więzi. Nie bez znaczenia jest rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie pewności siebie podczas występów przed publicznością.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci, recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy oraz postaci bajkowych tj.: Smerfetki, Dziewczynki z zapałkami, Rybaka z Bajki o Złotej Rybce, Jasia i Małgosi, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Pinokia, którzy gromadzili się w stajence Świętej Rodziny.

Dzieci zaprezentowały kontekst baśniowy bazując na melodiach polskich kolęd, tańczyły i grały na instrumentach. Towarzyszył im blask zapalonych światełek.

Dziękujemy wszystkim aktorom i ich rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości! Nad bajkową scenografią pracowały panie nauczycielki z naszej szkoły, w tym niesamowita pani Renia. Dzięki Wam był to prawdziwie wyjątkowy i nastrojowy dzień…