MIEJSKIE GIMNAZJUM nr 4
Wyrobka 11
39-200 Dębica
telefon (0-14) 681 25 84
e-mail:
sekretariatmg4@op.pl
 
Start
POWIAT DĘBICKI  MOJA MAŁA OJCZYZNA
III MIEJSCE
W I POWIATOWYM KONKURSIE
„POWIAT DĘBICKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

W dniu 22 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się konkurs „POWIAT DĘBICKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Został on zorganizowany we współpracy z powiatem dębickim.
Jego tematyka obejmowała zagadnienia z geografii, historii oraz problemy współczesne dotyczące naszego powiatu, a uczestniczyli w nim uczniowie szkół gimnazjalnych oraz średnich. Część pisemna konkursu składała się z trzydziestu pytań prezentowanych uczniom w postaci slajdów. Po sprawdzeniu testu dziewięciu uczniów, z najwyższymi wynikami zostało zakwalifikowanych do części finałowej (ustnej) konkursu i przedstawiło przygotowane wcześniej prezentacje. 
W kategorii szkół gimnazjalnych Szymon Świerk i Piotr Mroczka zajęli III miejsce (ex aequo z kolegą z MG nr 3 Jakubem Doniec),  jury nie przyznało II miejsca.
Czytaj całość
 
LEKCJA BIOLOGII "NA ŻYWO" - OWADY
W dniu 30.10.2014 r. odbyła się, po raz kolejny, ciekawa lekcja biologii „na żywo” przeprowadzona przez panią entomolog dr Katarzynę Ryglicką z agencji „KLAPS ART” z Krakowa. Tym razem dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt - owadów. Podczas prelekcji zostały zaprezentowane różne okazy owadów żyjące w Polsce i na świecie. Prowadząca zapoznała zebranych z rozmnażaniem się owadów, ze sposobem ich żerowania, z różnicą morfologiczną jaka występuje między motylami nocnymi i dziennymi. Przez ponad godzinę słuchaliśmy niezwykle interesujących wiadomości o budowie owadów, ich cechach charakterystycznych, środowisku i trybie życia. Wielką atrakcją okazały się żywe osobniki, m.in. świerszcze, modliszki, szarańcza.
Czytaj całość
 
DZIEŃ PAPIESKI

"Świętymi bądźcie przez bycie dzieckiem, bycie młodym człowiekiem"

„Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie" - to hasło 14. Dnia Papieskiego. W całym kraju,  z tej okazji, odprawiono msze św. dziękczynne za pontyfikat świętego Jana Pawła II, odbyły się liczne koncerty i dyskusje, których głównym motywem była właśnie świętość. Nasz Papież swoim życiem pokazywał nam drogę do świętości. Drogę, która prowadzi przez codzienność, przez wypełnianie swoich obowiązków, życie w rodzinie, klasie, szkole, zabawę i naukę, szacunek dla ludzi i miejsc. Podczas uroczystej akademii uczniowie na nowo przypomnieli sobie naukę dla młodzieży płynącą z pontyfikatu Jana Pawła II. To On powiedział do nas: „Nie bójcie się iść drogą świętości, nie bójcie się codziennie mówić do Chrystusa pragnę stawać się świętym, czyli takim jak Ty, Panie chcesz, abym się stawał. Nie bójcie się codziennie iść drogą przykazań i wiary, która działa przez miłość.
Czytaj całość
 
ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

„Miarą kultury jest szacunek okazywany nauczycielom”

W dniu 14 października obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników związanych z oświatą. Z tej okazji społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystej akademii, by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Zostało wypowiedzianych wiele pięknych i ciepłych słów. W programie artystycznym nie zabrakło również piosenek w wykonaniu naszego zespołu muzycznego. Były też życzenia, podziękowania i symboliczne kwiaty.
Czytaj całość
 
Wycieczka w Pieniny.
W dniach 13-15 października 2014r. uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce w Pieniny. Trzy dni spędziliśmy na wędrówkach po pienińskich szlakach m.in.: Wawóz Homole, Wysoka - najwyższy sczyt Pienin, Palenica, Sokolica, Biała Woda, Obidza. Noclegi mieliśmy w schronisku pod Durbaszką, które wita swoich gości bardzo serdecznie. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i smacznej kiełbasce. Dopisywał nam dobry humor, a przede wszystkim piękna słoneczna pogoda. Czasami brakowało trochę sił, ale towarzystwo dopingowało do pokonywania kolejnych etapów wedrówki. Na zakończenie góry pożegnały nas deszczem - chyba nie chciały rozstawać się z nami.
Czytaj całość
 
INAUGURACJA PÓL NADZIEI 2014

W dniu 10 paźdiernika 2014r. przedstawiciele społeczności  uczniowskiej wzięli udział w rozpoczęciu akcji Pola Nadziei sadząc sadzonki żonkili przy naszej szkole.  W tym samym dniu udali się wraz z opiekunem pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie akcji Pola Nadziei 2014r.w naszym powiecie.

 
Czytaj całość
 
Indywidualne biegi przełajowe
Uczniowie naszej szkoły w dniu 09 października 2014r. uczestniczyli w zawodach sportowych - indywidualne biegi przełajowe (miasto, powiat).Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I kat. - klasy 1, II kat. - klasy 2 i 3, osobno dziewczęta i chłopcy.Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 1000m , natomiast chłopcy kl.1- ok. 1200m, chłopcy kl.2 i 3 ok.1500m
Wyniki dziewcząt: Jagoda Kopeć- III miejsce w mieście, Katarzyna Kliś- II miejsce w mieście i III miejsce w powiecie, Julia Jarząb- I miejsce w mieście i powiecie.
Wyniki chłopców:Denis Kępa- III miejsce w mieście, Patryk Zięba- II miejsce w mieście, Szymon Kulas- III miejsce w mieście.
Awans do finałów wojewódzkich zdobyły: Julia Jarząb i Katarzyna Kliś.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 449

Plan Lekcji Klas


Spacer po MG4


Gościmy

© 2019 Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy :: (jn) i Joomla!