MIEJSKIE GIMNAZJUM nr 4
Wyrobka 11
39-200 Dębica
telefon (0-14) 681 25 84
e-mail:
sekretariatmg4@op.pl
 
Start
KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ
W 14. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej, pod hasłem "Sapere-Aude" - odważ się być mądrym, organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu Thomas Zarzeczny uzyskał tytuł finalisty. Startował w kategorii interdyscyplinarnej, gdzie uczestnicy muszą wykazać się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia), matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego oraz patronatem naukowym: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Lubelskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Nauka i Rozwój”. W kategorii gimnazjów startowały 62 szkoły z województwa podkarpackiego.

Czytaj całość
 
Wielkanoc 2015
„Wraz ze zmartwychwstaniem Chrystusa Bóg daje ludzkości uczucie pewności, iż śmierć nie jest ostatnim wydarzeniem w życiu człowieka. […] Musimy oprzeć nasze życie na Jego słowie i na Jego Krzyżu” D. Zanella
Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do wspólnego spotkania społeczności szkolnej na uroczystej akademii. W montażu poetycko – muzycznym młodzież przypomniała wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Inspiracją do rozważań wielkopostnych były dzieła malarstwa europejskiego, przedstawione w prezentacji multimedialnej. Również jako główny element dekoracji posłużył obraz „Ostatnia Wieczerza” Leonardo da Vinci. Został on zaprezentowany przez młodzież w formie „żywego obrazu”, przygotowanego w ramach projektu edukacyjnego podczas zajęć artystycznych.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości.

Czytaj całość
 
Zawody rowerowe
W dniu 12 kwietnia 2015r. trzech uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w jednej z najstarszych imprez MTB " Puchar Smoka" - Grand Prix Rowerów Górskich w miejscowości Brzyska ( już 17 edycja). W kategorii młodzik (13-14lat) Filip Żal zajął III miejsce, Jakub Kulas IV miejsce, zaś w kategorii junior młodszy Szymon Kulas zajął XI miejsce. 
Gratulacje i powodzenia w następnych wyścigach i zawodach.
Czytaj całość
 
Rocznica Katyńska

W dniu 10 kwietnia 2015r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli na placu Mikołajkowów  w uroczystościach związanych z 75 rocznicą zbrodni katyńskiej i 5 rocznicą katastrofy smoleńskiej.
Czytaj całość
 
Pola nadziei
31 marca w ramach akcji Pola Nadziei w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków świątecznych. Ciasta przygotowali uczniowie wraz ze swoimi rodzicami,a całkowity dochód z ich sprzedaży został przekazany do Dębickiego Hospicjum przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w  akcję.
 
Czytaj całość
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
W dniu 27 marca uczniowie klasy 1c uczestniczyli w zajęciach dotyczących „Zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”. Naszym gościem był ratownik medyczny pan Jarosław Wilk.  W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomniał układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Uświadomił uczniom,  iż tzw. ”złote minuty” mogą uratować życie poszkodowanego. Poruszył także wiele istotnych spraw dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach.

Czytaj całość
 
SUKCESY JĘZYKOWE W "KWIATKU"
W dniu 12 marca, już po raz dziesiąty, odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjów Miasta i Powiatu Dębica pt: „Deutsch mein Steckenpferd”. Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego wśród młodzieży oraz stworzenie uczestnikom możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy. W finale uczestniczyło 21 osób z 7 gimnazjów, wśród najlepszych znalazła się nasza uczennica - Anna Maruszak.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 449

Plan Lekcji Klas


Spacer po MG4


Gościmy

© 2019 Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy :: (jn) i Joomla!